28 maj 2014

Kolejne zawieszki i dylematy botaniczne.


W ten znowu  deszczowy dzień  pokażę Wam dwie nowe zawieszki.Mniszek.

Myślałam, że ten kwiatek to mniszek, ale im bardziej się przyglądam, tym mniej mniszka widzę. Moja super książka ( o niej za chwilę ), podpowiada, że to może być Pępawa albo Brodawnik. Jestem niestety osobą bardzo skrupulatną i dokładną. Lubię, jak mi się wszystko zgadza i układa. Taka przypadłość, która często mi życie trochę utrudnia. 
Myślę, ze w tym przypadku dokładna systematyka nie ma aż takiego znaczenia, zawieszka i tak mi się, powiem nieskromnie, podoba :)

Pępawa.


Jeszcze jedna nowość, filetowy fiolek, chyba, bo listki nie takie ( wrrr! ):W ten sposób kończę pokazywać moją serię zainspirowaną wzorami Gerdy Bengtsson, ale biżuteria z haftami tak mi się spodobała, że wkrótce będzie coś nowego :)


Na koniec chcilałam Wam pokazać moją "mistrzynię drugiego planu", czyli tę książkę:

To ona stanowiła tło moich ostatnich zdjęć. Uwielbiam ją przeglądać, zawiera niesamowite ilustracje botaniczne, które wykonał Jindrich Krejca. Książka jest przełożona ze słowackiego, moja to wydanie z 1984 roku kupione na Allegro. Polecam!


Pozdrawiam, Iza.

11 komentarze:

w związku z nitką pisze...

Śliczna ta biżuteria! Ja kiedyś też popełniłam podobną, ale jakoś nie mogę trafić na takie bazy żeby były z rameczką i w kolorze srebrnym, więc zarzuciłam, a chętnie bym wykonała coś równie pięknego. Podpowiesz, gdzie takie bazy zakupiłaś?

Anek73 pisze...

Cudne! Dla mnie wygląda na mniszka :P A ilustracje w książce faktycznie wspaniałe :)

Małymi Kroczkami pisze...

patrząc na wisiorek od razu pomyślałam - mniszek :)
Rewelacyjne, skromne bez przepychu. Dlatego bardzo mi się podobaja te zawieszki

asia pisze...

Śliczne, skromne i bardzo efektowne !
Pozdrawiam !
J

gocha pisze...

Prześliczne zawieszki. Bardzo lubię takie drobiazgi. A ten niebieski kwiatuszek to moim zdaniem przylaszczka - tak sądzę po listkach właśnie. Pozdrawiam :)

k studio handmade pisze...

Jak dla mnie , to klasyczny mniszek ( ten żywy) A nawet jeśli coś nie gra w szczegółach, to i tak hafciki są cudowne:) Biżuteria piękna:) pozdrawiam

Iza Bela Stitches pisze...

Dziękuję za analizę, jednak mniszek! Czasem mnie ogarnia taka skrupulatność, niepotrzebna w sumie :)Ale wzory Gerdy Bengtsson zawsze są bardzo konkretne, nawet jak są malutkie.
Dziękuje za przylaszczkę!

Unknown pisze...

Cudowne te wisiorki, bardzo w moim klimacie:))
Pozdrawiam cieplutko!

Jola pisze...

Piękne zawieszki, wspaniała książka.

Ankha pisze...

No przylaszczka wypisz wymaluj. Ale wiem tylko dlatego, że w ogrodzie mi rośnie. Książkę tą namiętnie w dzieciństwie oglądałam u mojej cioci na wakacjach będąc :)

Iza Bela Stitches pisze...

Dziękuję znawczyniom za rozpoznanie przylaszczki!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com