31 lip 2014

Fajną książkę kupiłam :)


Zawsze podobały mi  się współczesne, autorskie zabawki. Takie trochę nierealistyczne krzywulce,  najlepiej  trochę zezowate:) Najlepiej z resztek, z nietypowych materiałów, tkanin z odzysku.
Moje zabawki zawsze wychodzą mi równiutkie, symetryczne,  nie potrafię  inaczej, przykład tu albo tu. Do krzywulców potrzebuję inspiracji :)

Jakiś czas temu wpadły mi w oko zabawki Clementine Collinet.  Po raz pierwszy zobaczyłam je kilka lat temu w magazynie "Marie Claire Idees", zapisałam w pamięci i  wiedziałam, że kiedyś zgłębię ten temat.
I ostatnio, w sklepie wielkopowierzchniowym za rogiem ( na marginesie, też francuskim ) wpadła mi w ręce książka Clementine. A w książce aż 50 wzorów na takie cudowne zabawki. Łatwe, z resztek, niektóre krzywe, wszystkie urocze i większość z wyłupiastymi ślepiami! No cuda po prostu!

Tutaj możecie zobaczyć kilka  projektów z książki:Autorka ma własny sklepik, sardineshop, gdzie możemy kupić gotowe zestawy do uszycia maskotek.  Kilka się powtarza z książki, są też inne projekty do nabycia. Na przykład bzyki :


albo mobile:Kto nie może albo nie chce kupować zestawów, może kupić książkę. Polecam gorąco, 50 wzorów to naprawdę dużo, a projekty są łatwe do wykonania. Książka wygląda tak:


Clementine nie tylko projektuje zabawki, ale jest też ilustratorką książek i  prowadzi bloga. Tutaj go znajdziecie, a tu "Marie Claire Idees" pokazuje jej stoisko na swoich targach:

Niedługo spróbuję coś uszyć i pokazać. Tymczasem pozdrawiam  i lecę do maszyny do szycia!
Iza.

PS Wszystkie zdjęcia ze sklepu Clementine pokazane na mym blogu za zgodą autorki :)5 komentarze:

Anek73 pisze...

Owieczka i kurka najfajniejsze :)

Unknown pisze...

świetne i kto szyje ten ma resztki i potem szkoda wyrzucać a tu proszę ile inspiracje ;)

Avrea pisze...

fajne , zatem czekam na Twoje projekty :)

w związku z nitką pisze...

Bzyki rządzą!

HaftyTiny pisze...

ciekawa książka, pozdrawiam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com