29 mar 2014

Zapasy, zakupy, nowości.

Ostatnio uzupełniłam zapasy. Nowe kolorki mulin i tkanin były mi potrzebne do realizacji pomysłów i projektów. Z nigdy niekończącej się listy :) pomysłów i projektów.
Kupiłam wszystko w HobbyStudio, tam zawsze zaopatruję się w tkaniny.

Przede wszystkim napiszę o nowości - jest to len  Belfast  ze złotą nitką. Oczywiście już go mam :) Złotej nitki jest dużo w tkaninie, pięknie się mieni w świetle. Jeszcze nie wiem, co na nim wyhaftuję, na razie jakieś Bożonarodzeniowe pomysły przychodzą do głowy. Pożyjemy, zobaczymy!
Inne nowe tkaniny w moim prywatnym magazynie, w sklepie dostępne od dawna,  to biały len 35ct i Floba Superfine, też 35 ct. Jak widać naszło mnie na malutkie krzyżyki, takie bardzo malutkie ;) .
Zawsze będę zachęcać osoby haftujące krzyżykami , zwłaszcza początkujące, do wyszywania na tkaninach specjalnie do tego celu produkowanych. Moje pierwsze próby, wiele lat temu nie były specjalnie udane. Wszystko zaczęło mi wychodzić, kiedy kupiłam pierwsze lny firmy Zweigart. Pisałam o tym przy okazji pokazywania obrazków z  elfami,   tu i tu . To są prace początkującej hafciarki i uważam, ze nie mam się czego wstydzić, wyszły mi bardzo przyzwoicie.

Kolejna rzecz,  w której nie uznaję  substytów, to muliny. Uzupełniłam więc  zapasy muliny DMCoraz moich ulubionych zieleni z Madeiry,

  i kilka kolorów Ariadny, ale nie mam zdjęcia niestety :(

Nigdy się nie odważyłam na zakup tanich podróbek nici na Ebay`u ani Allegro i pozostanę wierna sprawdzonym źródłom zakupów.  Nie wyobrażam sobie straty godzin pracy bo zafarbowała  mulina! Jak to mówią po angielsku: “Buy the best and cry only once”. Płaczę tylko przy płaceniu, potem mam  święty spokój!

Pozdrawiam, Iza.


9 komentarze:

Chenia pisze...

Mam dokładnie tak samo :)

Iza Bela Stitches pisze...

To witam w klubie :)

Ankha pisze...

Ja też najchętniej DMC haftuję. Niestety przy większych projektach mój budżet zaczął by bardzo płakać. Jakiś czas temu kupiłam na Allegro zamienniki kolorów dla DMC właśnie i jestem zadowolona. Kolorki ładne, nic nie farbuje. Jedynie w dwóch motkach były słabo nici skręcone, ale do przeżycia - bez tragedii ;)

Iza Bela Stitches pisze...

To super, że wszystko dobrze wychodzi. Ja jednak zostanę przy oryginałach.

w związku z nitką pisze...

Oj, dawno nie zaglądałam do Hobby studio, a widzę, że to błąd. Pędzę nadrobić zaległości :)

Iza Bela Stitches pisze...

Warto, bo od czasu do czasu pojawiają się nowości :)

Alojka pisze...

już się nie mogę doczekać aż pokazęsz jak wykorzystałas te nowości
pozdrawiam

Iza Bela Stitches pisze...

Na tkaninach 35 już działam, już niedługo coś będzie :)

Świeża Żona pisze...

Zakupy bardzo fajne, czekam, co z nich wyniknie - na pewno coś ładnego! :) Pozdrawiam serdecznie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com