27 wrz 2016

Gliniany wtorek - z pamiętnika początkującego ceramika.


Muszę się przyznać, że w toczeniu na kole zakochałam się od pierwszej próby. Wcześniej po prostu  lubiłam zajęcia z ceramiki. Próbowałam różnych technik i poszukiwałam tego czegoś mojego. Kompletnie zaiskrzyło wtedy, kiedy usiadłam przy kole. To jest to, co kocham w ceramice najbardziej!

Marzę, by opanować tę technikę, ale wiem, że wymaga to czasu i ogromnej praktyki. Chodzą słuchy, że trzeba na to dziesięciu lat albo dziesięciu tysięcy wykonanych przedmiotów. Bardziej przemawia do mnie teoria o ilości, nikt nie mówi bowiem, jak intensywne mają być te lata.

Moja pierwsza praca miała być czymś większym, niż to co mi wyszło, czyli  kieliszek na jajko. Zachowałam go na pamiątkę  i jak już będę mistrzynią, to będę na niego patrzeć z, mam nadzieję, rozczuleniem. Zdjęcia najbardziej krzywego na świecie kieliszka na jajko  niestety nie mam jeszcze.

Mam za to sfotografowaną  tę miseczkę - mieści się w pierwszej piątce rzeczy, które zrobiłam:A potem były, bo po prostu musiały być warsztaty u Jurka. Który to Jurek, nie  dość, że jest mistrzem tego co robi, to jeszcze świetnie uczy.
Niestety osoba początkująca nie wywozi z takich warsztatów arcydzieł. Najlepsze prace wychodzą pod koniec nauki i nie mają szansy być wypalone :(    Zamiast arcydzieł wywozi się wiedzę i umiejętności, to też nieźle!

Kilka moich prac:
Kubki krzywulce z pierwszego dnia.

Uwielbiam te zawijasy  charakterystyczne dla toczenia:Jeszcze trochę miseczek:
A te prace zachowałam na pamiątkę i ćwiczenie szkliwienia:Zaczynam odliczanie w dążeniu do opanowania koła. Zamęczać wszystkimi pracami Was nie będę, ale od czasu do czasu będę zdawać relację z moich postępów.
Pozdrawiam, Iza :)

9 komentarze:

Stara Kobieta pisze...

Życzę powodzenia w rozwijaniu umiejętności :)

Magda z mniej słów pisze...

przepiękne te Twoje krzywulce! Mają duszę i takie naturalne piękno.

Mulinowanie i inne wariactwa pisze...

Bo to o naukę i doświadczenie chodzi, żeby wywieźć. No i wspomnienia :) Super, że masz taką wymagająca pasję :) Czekam na kolejne Twoje dzieła, każde coraz piękniejsze :)

Chenia pisze...

Wow, możesz zanudzać :)

Jadwiga Król pisze...

Ojej C U D N E !!!Pozdrawiam

beafactura pisze...

Początkująca? Twoje prace są śliczne. Bardzo lubię takie wytwory, po których widać, że to ręczna robota, że są niepowtarzalne, niedoskonałe, jedyne w swoim rodzaju. Moja siostra też się bawi ceramiką i jestem zawsze najszczęśliwsza jak coś od niej dostane w prezencie. Musze sie kiedyś pochwalić na blogu.
pozdrawiam serdecznie :)

Iza Bela Stitches pisze...

Stara Kobieto, dziękuję Ci bardzo!
Mniej Słów, to miłe, ze tak je oceniasz :)
Ewa Staniec-Januszek, wspomnienia mam wspaniałe. To były naprawdę świetne wakacje!
Chenia, to będę pokazywać :)
Jadwiga, dziękuję!
beafactura, pokazuj prace siostry, jestem bardzo ciekawa.


Edyta Godzic pisze...

Piękne prace! Mnie się baaaardzo podobają!
Już sobie wyobrażam jakie cuda będziesz tworzyć np. za rok:)
Powodzenia! I czekam na kolejne prace!

Madzia pisze...

Trzymam kciuki! wychodzi Ci nieźle i tak trzymaj! pozdrawiam cieplutko :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com