12 maj 2012

Bzy, szale i zszywanie

Kolejny estończyk do pokazania :)
Tak naprawdę, to był mój pierwszy szal tego typu. Zrobiłam go bardzo szybko, a potem baaardzo długo czekał na zszycie. Pomimo, że bardzo lubię haftować i igły z nitką się nie boję, to dzianiny zszywać nienawidzę! Postanowiłam unikać wzorów, które zszywania wymagają, choć wiem, że czasem tego nie uniknę :(
Zrobiłam parę dużych i małych projektów w tak zwanym międzyczasie, w tym parę szali, poczekałam na maj  i bzy, i oto jest:
Tutaj szal w całej okazałości:Wprawne oko dostrzeże, że dodałam dwa rzędy po każdym powtórzeniu wzoru ze środkowej części. Pomyliłam się po prostu, ale postanowiłam kontynuować i  w ten sposób mam liście na szalu ciut dłuższe niż w oryginale.
Wzór: Lilac Leaves Shawl -  Nancy Bush

This  is my first estonian shawl I have ever made. I made it quite a long time ago, but then I hibernated the work for a  couple of mounths. All of this because I hate kitchener stitch  ( but I like to embroider, so it must sound a little strange ). Finally, May and Lilac occured, so I present new item, Lilac Leaves Shawl by Nancy Bush.
I added two extra rows by each pattend repeat in the centre part ( by mistake), but I decided to carry on. Now the leaves on my shawl are bigger than originally described.

10 komentarze:

*gooocha* pisze...

Piękny wzór. Osobiście za niebieskościami nie przepadam (podobno niesłusznie, bo mi niby pasuje), ale wiem, że ten kolor wiele kobitek bardzo lubi.

Asia pisze...

szal przepiękny !

klaudyna pisze...

piękny! nie umiem sobie wyobrazić gdzie był szyty... ;)

Iza Bela Stitches pisze...

Goocha, mi właśnie niebieski pasuje :)
Klaudynko, szal robi się od dołu aż dojdzie się do miejsca na koronkę na drugim końcu. Robótkę się odkłada, koronkę nabiera oddzielnie i po zrobieniu obie części się zszywa. Dla mnie to najgorsza część tej pracy.
Asia, fajnie, że ci się podoba :)

Edyta pisze...

Ależ piękny!!! Dla mnie druty i szydełko to czarna magia.

Caitlin pisze...

Zdaje się być delikatna jak mgiełka.

Pozdrawiam!
Liadan

Tulka pisze...

przepiękny :))) podziwiam Twój talent:)

Qra Domowa pisze...

kocham takie mgiełki:)))

Unknown pisze...

Piękny szal i piękne kolory zapraszam również na mojego bloga dopiero zaczynam wiec na razie jest skromnie ale mam nadzieje ze sie rozkręce z pomocą innych pozdrawiam
koralikowewariacje.blogspot.com

Ana Love Craft pisze...

Hi Bela,

My name is Ana Bela :) I'm portuguese and I love your amazing and beautiful scarves.You are a talented girl.
Have a look at my blog I’ll be glad

Hugs from Portugal

Ana Love Craft

www.lovecraft2012.blogspot.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com