8 lut 2016

Stitch Idees - mam i ja!

Mam! Hurra, mam!
Moje pierwsze własne egzemplarze ulubionego japońskiego czasopisma o haftach :)

Jakiś czas temu zasugerowano mi w komentarzach, żebym pochwaliła się moimi książkami o rękodziele. Długo się zbierałam, ale w końcu zaczynam cykl postów o moich ulubionych książkach i czasopismach.

Dziś będzie o moim, na chwilę obecną, ulubionym czasopiśmie o haftach. Mam kilka innych, które również bardzo  cenię, ale napiszę o nich wkrótce.


Istnieją pożytki z piractwa. Nie da się ukryć, że właśnie  gdzieś  w czeluściach internetu znalazłam kiedyś  skany japońskiego czasopisma, które określiłam wtedy  "krzaczek, krzaczek, krzaczek, Stitch Idees". Zakochałam się w piśmie od razu, bo japońska stylistyka odpowiada mi chyba w tej chwili życia  najbardziej. A gdyby nie piractwo, nigdy bym pisma nie odkryła, i co oczywiste, nie kupiła. 
Chodzi o japońskie czasopismo "Stitch Idees", którego  rozwinięcie tytułu to "Heart Warming Life  Series". Czy taki tytuł może kłamać?Trochę trwało, zanim stałam stałam się właścicielką moich  pierwszych papierowych egzemplarzy. Wszystko przez to, że nie znalazłam pisma nigdzie indziej, niż na japońskim Amazonie. Cena przesyłki znacznie przewyższała cenę samego zamówienia, ale na moje szczęście okazało się, że mam w Japonii własną polską agentkę. I bardzo miła pani przywiozła mi moje pierwsze egzemplarze oraz dwie książki Kazuko Aoki, ale o tym później :)
 
Już mam pierwszy mały hafcik z tego pisma  skończony. Oczywiście zmieniłam kolory muliny, bo wcześniej zmieniłam kolor tła:Jak widzicie, hafcik wcale nie jest japoński :), ale więcej szczegółów i zdjęć zawartości pism pokażę Wam wkrótce, dziś post by był za długi.

Znacie to pismo? Może znacie i lubicie?  Jak nie, to mam nadzieję, że Was zaciekawiłam :)
Pozdrawiam z  biblioteki, Iza.6 komentarze:

fejferek pisze...

Cudne ptaszki :) Zaciekawiłaś mnie ta Kazuko Aoki! Mam jeden jej wzór do haftu i szukam reszty z serii. Dostałam od kogoś skany, ale to nie to samo co oryginał i teraz bezskutecznie poszukuję! Będę czekać z niecierpliwością na pozostałe posty z serii :)

Iza Bela Stitches pisze...

Moje nowe książki Kazuko Aoki są z haftem płaskim, nie z krzyżykami. Ale też są łądne!

Marille pisze...

Pisma w ogóle nie znam, więc z ciekawością będę czekać na nowe posty. A hafty Kazuko Aoki są bardzo ciekawe. Tych niekrzyżykowych nie znam....
Pozdrawiam serdecznie :-)
Marille z http://marilles-crochet.blogspot.com/

Iza Bela Stitches pisze...

Kazuko czy krzyżykami, czy inaczej, cudowne rzeczy projektuje. Będzie ładnie :)
Pisma w środku więcej pokażę wkrótce. Zapraszam.

Mulinowanie i inne wariactwa pisze...

Zaciekawiłaś mnie tym :) Nie znałam tego czasopisma. A chyba warto go poznać :P

Iza Bela Stitches pisze...

Warto! Wg mnie jest najlepsze! Zawartość niedługo pokażę, niestety jestem bardzo niezadowolona ze zdjęć, które zrobiłam.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com