18 gru 2011

Relacja za Sztokholmu / Stockholm

W Sztokholmie nie było śniegu, co mnie rozczarowało, a dzień był bardzo krótki, co mnie nie zaskoczyło, w końcu wiedziałam, gdzie jadę. Większość czasu spędziłam więc w muzeach i na zakupach - jestem naprawdę bardzo zadowolona!

W Muzeum Narodowym można zobaczyć wystawę malarstwa rosyjskiego z XIX wieku. Obrazy Grupy "Pieriedwiżnicy" z  Galerii Trietiakowskiej w Moskwie i Muzeum Rosyjskiego w Perersburgu są chyba po raz pierwszy do obejrzenia poza Rosją. Byłam zachwycona, szczerze polecam. Wystawa potrwa do 22 stycznia. Kto będzie w Sztokholmie, niech nie przegapi.
Trochę zdjęć, żeby poczuć "smaczek". Wybaczcie jakość, ale warunki były trudne.

Cdn.
Reszta relacji wkrótce.

P.S. Wiadomość prywatna: Droga Olu, podobałoby Ci się BARDZO!There was no snow in Stockholm, which disappointed me, and the day was very short, which was obvious, after all I knew when I was going. So I spent most of my time there in museums and shopping, and I really enjoyed mu stay!
You can see exhibition of Russian group Peredvizhniki from the XIX cenury in the Nationalmuseum. The pictures come from Tretyakov Gallery in Moscow and State Russian Muzeum in St Petersburg, it is probably the first chance to see them outside of Russia. I really enjoyed the exbition. Don`t miss it if you visit Stockholm soon. It  will last  till  the 22nd of January 2012.
Forgive the quality of photos. 


 

3 komentarze:

Oli pisze...

zazdroszczę wyjazdu! czekam na dalszą część relacji.
pozdrawiam!

Olencja pisze...

Tu Droga Ola:)
A ja byłam w tych dwóch muzeach w Rosji będąc i poszłabym jeszcze nie raz! Bo bardzo mi się podobały. Z resztą znasz mnie:)

Iza Bela Stitches pisze...

Ha! Wiedziałam!
Tak, znamy się :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
design by suckmylolly.com